Lyžovačka s bábätkom v Rakúsku

Posted on Posted in Blog, Outdoor, Travel & Outdoor

Lucka pozoruje prvý sneh. A nás to ťahá niekam na hory. Na lyže. Aj napriek tomu, že Lu má 9 mesiacov a lyžovať ešte nevie.

Všade chodí s nami, tak lyžovačka nebude žiadna výnimka. Tak sme začali hľadať čo najbližšiu a najpríjemnejšiu alternatívu v okolí Bratislavy.

A samozrejme nás to odvialo do Rakúska. Slovenské hory sú už o niečo ďalej a cenovo sa začínajú vyrovnávať tým zahraničným. Tak si aspoň doprajeme kvalitný servis.

Najefektívnejšiu ponuku sme našli cez www.zlavy.sme.sk, kde je čoraz viac lyžiarskych ponúk aj z Rakúska. Vybrali sme si malý rodinný hotel neďaleko strediska Spittal am Semmering (cca hodinu a pol cesty z BA).

 

Ubytovanie

 

dsc_0469

 

Hotel Payerbacherhof v Payerbachu. Všade cítiť rodinnú atmosféru a prístup. Rodina Hubner sa o hotel stará ako o vlastný domov. A vlastne ním aj je. Je to slovensko-rakúska rodina, takže dohovoriť sa dá obomi jazykmi. A samozrejme tiež po anglicky. Mali sme prízemnú rodinnú izbu s francúzskym oknom priamo do záhrady. Tú sme až tak nevyužívali vzhľadom k chladnému počasiu, ale máme radi ten pocit, že sme na zemi a vidíme do prírody. Izba bola veľká tak akurát. Potešil nás menší šatník, kam sme mohli zavrieť kufre a zabrániť tak Lu rozhadzovať oblečenie po celej izbe 🙂 Kúpeľka bola tiež veľmi fajn. Súčasťou hotela bol dokonca aj menší wellness s bazénom. Príjemným prekvapením bola relaxačná miestnosť s možnosťou zdarma si pripraviť čaj alebo limonádu z domácich sirupov. V cene pobytu sme mali aj polpenziu, ktorá bola formou menších švédskych stolov. So stravou sme boli spokojní, no veľmi sme si ju neužili, keďže naša Lu ochutnala z každého rožku trošku za 5 minút a brala sa na odchod. Z tohto dôvodu sa nám zatiaľ viac osvedčilo bývanie s kuchynkou s nezávislým stravovaním, kde aspoň nejaké jedlá dňa vieme vykryť samostatne. Menej stresu 😉 A do reštiky sa vždy dá odbehnúť. No lyžovačka je špecifický prípad, kedy sa zíde mať zabezpečenú stravu. Tak sme sa pri tom našom neposednom bábätku nejak prestriedali a zvládli to. Celkovú skúsenosť s hotelom hodnotíme veľmi pozitívne. Na 3-hviezdičkový hotel veľmi dobrý výkon. 3 hviezdy v Rakúsku očividne nie sú to isté, čo na Slovensku. A ešte naozaj za zľavnenú “slovenskú” cenu (cca 180 EUR pobyt na víkend pre všetkých troch).

 

Lyžovanie

 

dsc_0498

 

Miško už bol v Semmeringu lyžovať viackrát, no na mňa táto skúsenosť ešte len čakala. A na Lu tiež 🙂 A bola som prekvapená, že dedinka v ktorej sa lyžiarske stredisko nachádza je vlastne veľmi príjemná a rázovitá. Nie komerčná, ako som čakala. To sme využili najmä na prechádzky s Lu v nosiči. Po snehu. Pri potoku. Pri lese. S Výhľadom na hory. Pretože vždy jeden lyžoval a druhý sa staral o Lu. Toho času na svahu bolo samozrejme oveľa menej ako za starých čias, keď sme boli len dvaja a naháňali sa po svahu. No pre mňa ako pre maminu malého bábätka aj dve hodiny lyžovania je obrovský zážitok a uvoľnenie. Výhľady z lanovky. Slnko. Sneh. Šteklivý vzduch. Vietor vo vlasoch. Fyzický výkon. Sústredenie na cieľ. A pocit, že ma niekde čakajú dve osoby, ktoré milujem najviac na svete. Materstvo je úžasné, keď ho spojím aj s vlastnými potrebami. Keď nezabudnem na to, kým som. Lu potrebuje matku reálnu osobu, nie “len” 24 hodinovú opatrovateľku a upratovačku. Aj keď aj tým pre ňu vlastne som. No oveľa viac si teraz vážim čas a život. A preto aj dve hodiny lyžovania mi stojí za to. A krásne prechádzky ako bonus k tomu. Nielen po Spittali, ale aj po Payerbachu. Už sa teším na lyžovačku na budúci rok 🙂

 

dsc_0473-kopia

 

Ak vás tento článok zaujal, like-nite náš Facebook page, aby ste mali priebežný prehľad o ďalších článkoch, ktoré pravidelne pridávame na blog a tiež iných zaujímavostiach, ktoré na blogu nie sú.

Leave a Reply

Your email address will not be published.