Vitajte na našom novom webe!

Posted on Posted in Blog

Na jeseň sme avizovali prípravu nového webu. A už je tu!

Teraz bude mať náš blog aj facebook page jednotný názov, ktorý bude spájať jeden projekt. Podpora aktívneho resp. alternatívneho života s rodinou.

Prečo? Pretože v spoločnosti začína vládnuť strach z materstva, aj otcovstva. Pretože rodinný život začína byť vnímaný ako nespojiteľný s dnešnom dynamickou dobou. No na druhej strane je aj boom rodičov, ktorí sa rozhodli žiť svoj rodinný život inak ako predchádzajúce generácie. Nie lepšie alebo horšie. Proste inak. Podľa seba. A žiť tak novú alternatívu života s rodinou. Deti, ktoré cestujú. Mamy, ktoré tvoria, podnikajú alebo pracujú. Otcovia, ktorí si tiež doprajú čas s deťmi na materskej. A kopec iných príkladov. No často bývajú druhými posudzovaní, odsudzovaní, znechucovaní. Preto ich chceme zjednotiť. Navzájom sa tak podporiť, aby sa nám ľahšie plávalo proti prúdu. Nech celé Slovensko vie o tom, že aj s deťmi sa dá aktívne žiť. Že aj s deťmi sa dá pokračovať životný štýl, akí mali rodičia pred narodením svojich detí. Samozrejme s “menšími” úpravami 😉 A podľa aktuálnej situácie. Proste všetko sa dá vymyslieť. Jednoducho, s deťmi život nekončí. Nie sú prekážkou na našej ceste, ale jej obohatením. A každá rodina má svoju vlastnú cestu.

Na našom pôvodnom blogu Hroniesfamily sme písali články z nášho života, z našich skúseností. No na našom novom webe sme vytvorili nové sekcie, cez ktoré zapojíme do nášho projektu aj ďalších rodičov a rodiny. Sami nedokážeme pokryť tak širokú tému. Nie sme ešte rodičmi tak dlho a sme len jedna rodina z mnohých. Okolo nás vnímame veľa zaujímavých ľudí, ktorí sú aj pre nás inšpiráciou a chceme o nich písať. Ich príbehy postupne nájdete v sekcii “Vaše príbehy”. Taktiež sme vytvorili sekciu “Zaujímavé akcie”, kde budeme informovať o tom, čo sa aktuálne deje. Čo sa dá s deťmi i bez detí podniknúť. Na článkoch pre nové sekcie aktuálne pracujem a budem informovať cez náš Facebook Page hneď, ako budú hotové.

Projekt sa ešte len rozbieha a nemáme ani tušenia, kam nás privedie. No cítime, že o tom máme písať a povzbudzovať seba aj ostatných, aby sa nebáli mať deti (jedno, dve, tri,…) a žiť s nimi podľa svojich predstáv. Aj keď to samozrejme nie je jednoduché. No rodina stojí za to. Ak ste sa našli v týchto riadkoch alebo sú vám tieto myšlienky sympatické, potešíte nás svojím “like-om” alebo “share-om” na našom Facebook Page prípadne neváhajte dať vedieť aj vašim známym, čo sa chystá.

Ešte chcem podotknúť, že web je zatiaľ tak povediac “v plienkach”. Pôvodne som myslela, že náš tatik ITik sa na tom bude vo väčšej miere podielať, no aktuálne vyťaženie mu to neumožňuje. Tak som sa do toho zahryzla sama, učím sa postupne a experimentujem. Čaká ma ešte veľa práce na detailoch, tak berte to určite s rezervou 😉 No nové články už je možné publikovať do tejto verzie, takže v novom roku fičíme už na novom webe! 🙂

Prajem príjemné čítanie…

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.