Eraclea Mare

Posted on Posted in Blog, Travel & Outdoor

Ako sme písali v predošlom článku, nasmerovali sme si to do Talianska. Do regiónu Veneto, na vlastnú päsť, na 10 dní, v druhej polovici septembra. Menej turistov, nižšie teploty aj ceny. Rozhodli sme sa ísť do východnej časti tohto regiónu. Je vzdialený cca 670km od Bratislavy. Tak 6-7 hodín cesty autom. Našimi hlavnými cieľmi boli Benátky, Treviso a Eraclea Mare.


Lu mala vtedy 6 mesiacov. Uf, len tesne sme to stihli, kým ešte nebola príliš mobilná a vystačila si aj s materským mliečkom – čo značne uľahčovalo organizáciu a logistiku 🙂
Tu je report z našej cesty:

 

1. Portofelice, Eraclea Mare – “Open air” namiesto “All inclusive”

 

img_5263-edited

 

Vo Venete sú desiatky kilometrov pláží. Každá ponúka niečo iné. My sme sa rozhodli zakotviť v Eraclea Mare, v tichšom mestečku, kde sme si mohli pár dní len tak užívať “svätý pokoj”:). Prekvapil nás veľmi jemný piesok, na ktorý v Európe nie sme zvyknutí. Dosahoval takmer karibskú jemnosť a rôsolovitosť. Ideálne pre malé deti, ako aj unavené nohy maminiek. Pláže boli priestranné, pôsobili naturalisticky a neboli preplnené. Oáza v inak dosť rušnej a turistickej časti Talianska. Presne to, čo sme potrebovali po prvých mesiacoch s bábom. Vypnúť.

 

img_5408

 

Tak sme si bývanie zabezpečili v Portofelice Camping Village, ktoré ponúka tzv. “open air” holiday rôznych levelov. Od stanu, karavanu až po veľmi príjemné bungalovy. Všetko na skok od pláže, reštaurácie, obchodu, bazénu, ihriska, amfiteátru, ktoré spolu vytvárali tento atypický rezort plný zelene a usmiateho personálu. Bývali sme v bungalove (Chalet Wilma), aby sme mali s našou Lu dostatok pohodlia, keď už to mala byť tá oddychovejšia časť tripu. Mali sme aj terasu s grillom s výhľadom do peknej záhrady. Jedlo sme si uvarili, ugrilovali, alebo sme jedli v reštike. Dalo sa objednať dokonca aj na donášku.

Všetko prispôsobené pre potreby rodín s deťmi a na konci sezóny za veľmi rozumnú cenu. Cestovanie v septembri má nesporné výhody, okrem nižších cien a akciových ponúk aj miernejšie teploty, menej dovolenkárov, viac pohody. Pre cestovanie s bábom ako stvorené. To sa našťastie ešte nemusí ponáhlať do školy 🙂 A tak sme našli svoju alternatívu k “all inclusive”. Pre nás flexibilnejšiu, samostatnejšiu a “prírodnejšiu”. Ako stvorenú pre oddych s bábätkom. “Open air holiday” v Portofelice vrelo odporúčame.
Viac info: www.portofelice.it

V nasledujúcom článku sa s vami podelíme o naše zážitky z Benátok a Trevisa, kam sme sa z Portofelice presunuli na ďalších pár dní.

Ak vás tento článok zaujal, like-nite náš Facebook page, aby ste mali priebežný prehľad o ďalších článkoch, ktoré pravidelne pridávame na blog a tiež iných zaujímavostiach, ktoré na blogu nie sú ?

Leave a Reply

Your email address will not be published.